با اینکه برنامه اینستاگرام یکی از برنامه‌ های مهم اجتماعی به شمار می ‌رود امکان دارد که برخی از افراد قصد پاک کردن اکانت خود در این برنامه را داشته باشند. دیلیت اکانت اینستاگرام به معنی پاک کردن اکانت اینستاگرام به صورت دائمی است. با اینکه بسیاری از افراد برای خرید فالوور خارجی اینستاگرام، خرید ویو IGTV اینستاگرام و خرید لایک با کیفیت اینستاگرام  از برتر فالوور هزینه می کنند، در برخی از موارد قصد حذف اکانت خود را دارند. با حذف کردن اکانت خود در این برنامه دیگر نمی توانید اکانت تان را برگردانید و به صورت دائمی آن را از دست می دهید.

اگر شما به هر دلیلی قصد حذف کردن اکانت اینستاگرام خود را دارید دقت داشته باشید که اگر اکانت را به صورت دائمی پاک کنید تنها یک ماه زمان دارید که آن را بازگردانید. بعد از اتمام این مهلت به هیچ وجه قادر نخواهید بود که پیج اینستاگرام خود را بازگردانی نمایید. قبل از هر چیزی باید بدانید که برای حذف کردن اکانت اینستاگرام به یاد داشتن پسورد تان الزامی می باشد. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید می توانید با استفاده از ترفندهایی که مربوط به تغییر پسورد اینستاگرام می‌ باشد در کمترین بازه زمانی رمز عبور خود را بازیابی نمایید.

تفاوت پاک کردن اکانت اینستاگرام با دی اکتیو کردن

قبل از حذف کردن اکانت اینستا باید تفاوت حذف اکانت را با دی اکتیو کردن بدانید. برخلاف پاک کردن اکانت اینستاگرام در دی اکتیو کردن شما می توانید برای مدتی اکانت اینستاگرام تان را غیر فعال نمایید. در حقیقت باید به خوبی بدانید که بعد از دی اکتیو کردن اکانت شما در برنامه اینستاگرام به صورت موقت حذف خواهد شد. اما شما می توانید در هر بازه زمانی که مایل بودید با روشی ساده پیج خودتان را فعال کنید.

اما با پاک کردن دائمی اکانت اینستاگرام شما نمی توانید دیگر پیج تان را بازگردانید. اگر قصد دارید که پیج اینستاگرام خود را به صورت دائمی پاک کنید بهتر است که تمام نکات مربوط به آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام را بیاموزید. آموزش مربوط به حذف کردن اکانت اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر را در ادامه توضیح می دهیم تا شما با اطلاع بیشتری اقدام به حذف کردن اکانت خود در اینستاگرام نمایید.

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

شما برای پاک کردن پیج اینستاگرام می توانید از دو طریق اقدام نمایید. یکی از روش ها با استفاده از گوشی می باشد و روش دیگر با استفاده از کامپیوتر است. مراحل حذف کردن پیج اینستاگرام، مربوط به هر یک از روش ها عبارت است از :

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

حذف اکانت با گوشی

 1. در ابتدا برای حذف کردن پیج اینستاگرام در گوشی نیاز است که وارد تنظیمات اینستاگرام خود شوید.
 2. بعد از وارد شدن به درون تنظیمات به قسمت حذف و دیلیت اکانت اینستاگرام مراجعه نمایید.
 3. برای وارد شدن به منوی حذف پیج اینستاگرام نیاز است که مشخصات خود را به درستی وارد کنید. لینک قسمت پایین را لمس نمایید تا وارد بخش دیلیت اکانت شوید.
 4. اگر بخش دیلیت اکانت برای شما باز نشد نیاز است که از ابزار تغییر آی پی استفاده نمایید.
 5. برای وارد شدن به صفحه اصلی حذف اکانت اینستاگرام رمز عبور و نام کاربری را باید وارد نمایید.
 6. بعد از وارد کردن اطلاعات گزینه لاگین را بزنید، سپس به صفحه اصلی حذف کردن پیج اینستاگرام انتقال داده خواهید شد.
 7. در این صفحه باید از کادری که مربوط به دلایل حذف کردن پیج اینستاگرام می باشد را انتخاب نمایید و یکی از گزینه ها را می توانید بزنید.
 8. اگر می ‌خواهید در ادامه مرحله حذف کردن پیج اینستاگرام با هیچ یک از صفحات مواجه نشوید باید گزینه سامتینگ السو را انتخاب نمایید.
 9. در مرحله بعدی برای بار دوم از شما پسورد اکانت تان درخواست می شود. درون کادر مشخص شده باید پسورد را بزنید. در صورتی که نسبت به حذف کردن پیج اینستاگرام مطمئن هستید باید در صفحه ای که باز می شود گزینه قبول را انتخاب نمایید.
 10. اکنون پاک‌کردن اکانت اینستاگرام شما تکمیل شده است. شما کافی است که تا مهلت مشخص شده وارد پیج اینستاگرام خود نشوید تا اکانت تان برای همیشه پاک شود.

حذف اکانت اینستاگرام با کامپیوتر

حذف اکانت با کامپیوتر

 1. برای حذف کردن اکانت اینستاگرام در کامپیوتر، باید یکی از مرورگر های کامپیوتر را باز نمایید و سپس برنامه اینستاگرام خود را باز کنید.
 2. بعد از کلیک کردن روی اکانت حذف اکانت اینستاگرام در صفحه ای که باز می شود باید یوزرنیم و پسورد خود را بزنید. پس از وارد کردن اطلاعات به صورت مستقیم وارد صفحه دیلیت اکانت اینستاگرام می‌ شوید.
 3. پیش از طی کردن مراحل بعدی اطمینان خاطر پیدا کنید که این همان اکانتی می باشد که شما می خواهید آن را حذف نمایید. در ادامه از شما خواسته می شود که دلیل تان را برای پاک کردن اکانت اینستاگرام وارد کنید. در صورتی که نمی خواهید صفحه دیگری را مشاهده کنید باید گزینه سامتینگ السو را انتخاب نمایید.
 4. اگر مایل هستید بدانید که در صورت انتخاب دیگر موارد چه صفحاتی باز می شود می توانید یکی از آنها را بزنید.
 5. رمز عبور اکانت خود را باید در مرحله بعدی درون کادر وارد شده بزنید در مرحله آخر گزینه دیلیت را وارد می نمایید.

بخوانید: آموزش کپشن نویسی در اینستاگرام

نکاتی در مورد پاک کردن اکانت اینستاگرام

شما نیاز است که زمان پاک کردن اکانت اینستاگرام به خوبی برخی از نکات را در نظر داشته باشید و سپس پیج خود را پاک کنید. برخی از نکاتی که مربوط به دیلیت اکانت کردن اینستاگرام می باشد عبارت است از :

 1. در صورتی که بعد از دیلیت اکانت کردن زمان جستجو نام پیج خود را مشاهده می نمایید نگران نباشید. بعد از دیلیت اکانت کردن اینستاگرام مدت زمانی طول می کشد که اطلاعات اکانت شما به صورت کامل از برنامه اینستاگرام پاک شود. اما اگر بعد از یک روز شما همچنان متوجه این مشکل شدید باید حافظه کش اینستاگرام خود را پاک نمایید.
 2. مراحل مربوط به حذف کردن پیج اینستاگرام در اینستاگرام های انگلیسی و فارسی مشابه هم هستند. همچنین باید بدانید که فرایند حذف کردن پیج اینستاگرام در گوشی های آیفون و اندروید هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.
 3. الگوریتم ‌های اینستاگرام به هیچ فرد اجازه نمی‌ دهند که پیج جدیدی را با یوزرنیم اکانت حذف شده شما ایجاد نمایند. بنابراین اگر اسم اکانت تان برایتان بسیار مهم است، پیش از حذف کردن دائمی پیج اینستاگرام تان باید نام کاربری اکانت خود را تغییر دهید.
 4. اینستاگرام به طور معمول اولین اکانتی که ثبت شده است را به عنوان اکانت اصلی می شناسد. اگر شما می خواهید با همان ایمیلی که ثبت کرده‌اید اکانت دیگری را بسازید پیش از دیلیت اکانت کردن اینستاگرام باید ایمیل خود را از روی پیج قبلی حذف نمایید. تنها در صورتی می توانید این اقدام را انجام دهید که دیگر نیازی به بازگردانی اکانت پاک شده خود نداشته باشید.

دلایل دیلیت اینستاگرام

دلایل پاک کردن اکانت اینستاگرام

شما زمانی که قصد پاک کردن پیج اینستاگرام خود را دارید، اینستاگرام از شما پرسش هایی می پرسد که باید به خوبی آنها را بشناسید. هر یک از این پرسش ها عبارت هستند از :

۱٫ Too busy/Too distracting

این دلیل نشان دهنده این است که شما کم بودن زمان و یا پرت شدن حواس تان اجازه نمی دهد از اینستاگرام استفاده کنید. در این مورد اینستاگرام پیشنهاد می کند که به جای حذف کردن پیج اینستاگرام برای همیشه، تنها چندین برنامه را حذف نمایید.

۲٫ Trouble getting started

در این روش شما دلیل تان را می خواهید بیان کنید که آشنایی با برنامه اینستاگرام ندارید. با انتخاب کردن این مورد اینستاگرام پیشنهاد می‌ دهد که به جای حذف کردن اکانت مطالبی را که مرتبط هستند مطالعه کنید.

۳٫ Created a second account

این دلیل نشان دهنده ایجاد کردن حساب جدید کاربری می باشد. شما دلیل حذف کردن اکانت اینستاگرام خود را ایجاد حساب جدید نام می برید. در این مورد به شما اینستاگرام پیشنهاد می‌ دهد که اطمینان خاطر پیدا کنید اکانت درست را حذف نمایید.

۴٫ Concerned about my data

این روش بیان می‌ کند که شما به علت نگرانی از اطلاعات شخصی خود می خواهید اکانت اینستاگرام تان را حذف کنید.

۵٫ Privacy concerns

دلیل شما برای حذف اکانت اینستاگرام در این روش مسائل مربوط به حریم خصوصیتان می باشد. در این روش اینستاگرام به شما پیشنهاد می دهد که به جای حذف اکانت از روش هایی مانند پرایوت کردن استفاده کنید.

۶٫ Can’t find people to follow

در این روش می خواهید بگویید که نمی توانید شما افراد دیگری را فالو کنید. در این گزینه اینستاگرام به شما پیشنهاد می دهد که برای حذف کردن اینترنت اینستاگرام مطالب دیگر را مورد مطالعه قرار دهید.

۷٫ Too many ads

وجود بیش از اندازه محتواهای تبلیغاتی را به عنوان یکی از مهمترین دلایل پاک کردن پیج اینستاگرام خود نام می برید.

۸٫ Want to remove something

انگیزه اصلی تان برای دیلیت کردن پیج اینستاگرام پاک کردن بخشی از سوابق خودتان باشد. اگر این گزینه را انتخاب کنید برنامه اینستاگرام به شما پیشنهاد می دهد که به جای حذف کردن پیج اینستاگرام سوابق دیگری را پاک نمایید.

۹٫ Something else

در صورتی که دلایل متنوع دیگری را برای حذف اکانت اینستاگرام خود دارید می توانید این گزینه را انتخاب نمایید.

 

دیلیت کردن اکانت

جمع بندی

امروزه بسیاری از افراد به دلایل متنوع قصد پاک کردن پیج اینستاگرام خود را دارند. آنها می توانند طبق مراحلی که نام بردیم اکانت خود را پاک کنند. هر یک از نکات آموزشی مربوط به طی کردن مراحل و دلایل مربوط به حذف کردن برنامه اینستاگرام را در برای شما بیان کردیم تا به بهترین نحو ممکن مراحل حذف کردن اکانت را طی نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]