پیام رسان واتساپ در سال ۲۰۰۹ توسط جان کوم و برایان اکتون که کارمندان سابق یاهو هستند ایجاد شد. کاربران گوشی های هوشمند از زمان راه اندازی واتساپ به آن علاقه مند شده اند. واتساپ به دلایلی معتبر محبوب ترین اپلیکیشن پیام رسان در جهان است و اکنون ارزش خالص آن به بیش از ۱ میلیارد دلار رسیده است. به طور خاص، یکی از ویژگی های داخلی واتساپ بدون تبلیغات است. واتساپ با وجود اینکه تبلیغات را در نظر نمی گیرد، هیچ مبلغی را از کاربران برای دانلود یا استفاده مطالبه نمی کند. پس، چگونه واتساپ کسب درآمد می کند؟

اوایل واتساپ چگونه کار می کرد و اکنون چگونه کسب درآمد می کند؟

در اینجا لیستی از آنچه واتساپ در وهله اول پیدا شد در مورد آن بود: واتساپ در ابتدا کاملا رایگان بود. هیچ تبلیغی در واتساپ وجود نداشت. بعدها که کاربران زیاد شدند، هزینه ها نیز افزایش یافت. در این صورت، واتساپ مسیری مانند این را دنبال کرد: کاربران در طول سال اول به صورت رایگان از برنامه استفاده می کردند. پس از یک سال، واتس اپ ۱ دلار از کاربران گرفت و آنها به استفاده از این برنامه ادامه دادند. واتساپ از این نظر درآمد کسب می کرد. علاوه بر این، واتس اپ از طریق ارتباط با اپراتورهای تلفن درآمد کسب می کرد. اپراتورهای تلفن بسته ها از جمله واتس اپ را می فروختند. در نتیجه، هر دو طرف درآمد داشتند. واتساپ قبل از فروش به فیسبوک حدود ۱۰۰ میلیون دلار درآمد داشت.

فیسبوک و واتساپ

واتساپ کاربران زیادی داشت و این محصول یک ایده خلاقانه است. بنابراین فیسبوک در سال ۲۰۱۷ واتس اپ را به قیمت ۱۹ میلیارد دلار فروخت و دلایل متعددی برای این اقدام داشت.

چرا فیسبوک واتساپ را فروخت؟

دلیل اصلی رشد سریع واتساپ این است که فیسبوک متوجه شده است که می تواند حریفی در برابر فیسبوک مسنجر باشد. تعداد کاربران واتساپ به طور متوسط ​​نیم میلیون نفر در روز است. فیسبوک برای خودش رقیبی نمی خواست. به گفته فیسبوک، واتساپ هیچ هزینه ای ندارد. نیروی کار واتس اپ کمتر از فیسبوک است. در واتساپ فردیت وجود دارد. ارتباط بین دو نفر یا یک گروه است. علاوه بر این، واتساپ پولی را برای تبلیغات خرج نمی کند. مردم با گفتن این برنامه پیام رسانی به یکدیگر محبوبیت می یابند.

روش کسب درآمد واتساپ

بخوانید: استفاده توییتر برای تجارت

بعد از اینکه فیسبوک واتساپ را تصاحب کرد

واتساپ پس از تصاحب آن توسط فیسبوک به یک اپلیکیشن رایگان تبدیل شد. دیگر ۱ دلار دریافت نمی کند. هیچ منبع درآمدی برای این برنامه به طور مستقیم وجود ندارد زیرا واتساپ تبلیغات، هزینه اشتراک یا تبلیغات بومی ندارد. با این حال، می تواند به طور ضمنی درآمد کسب کند.

بالاخره واتساپ چگونه کسب درآمد می کند؟

طبق شرایط و ضوابط واتساپ، در صورت فروش اپلیکیشن، اطلاعات شخصی کاربران نیز قابل فروش است. به عبارت دیگر، زمانی که فیسبوک واتساپ را خریداری کرد، تمام اطلاعات کاربر را در اختیار داشت. خب، فیسبوک چگونه از این موقعیت استفاده می کند؟ فیسبوک از داده های بزرگ واتساپ استفاده می کند.

اطلاعاتی در مورد این موارد دارد: آمار استفاده از واتساپ در کشورها، دستگاه ها در کاربران، تعداد دفعات استفاده، شماره تلفن کاربران، تعداد پیام هایی که بین دو نفر ارسال می شود. فیسبوک داده ها را در واتساپ تجزیه و تحلیل می کند و آن را با حساب فیسبوک مطابقت می دهد. اگر فردی فیسبوک و واتساپ داشته باشد، در هر دو اکانت شماره یکسانی ثبت می شود و فیسبوک آنها را همگام سازی می کند. به عنوان مثال، دوست خود را در مورد کالاهایی که می خواهید بخرید تایپ می کنید. می توانید با تبلیغ کالا در فیسبوک روبرو شوید.

فیسبوک و واتساپ به دلیل حضور در یک سازمان از تبلیغات درآمد کسب می کنند. بنابراین، واتساپ به طور غیر مستقیم درآمد کسب می کند.

جمع بندی

همانطور که توضیح دادیم این روند طولانی و کمی مبهم است. فیسبوک عاقلانه حمله کرد و از آن سوء استفاده می کند. ما اطلاعاتی را در مورد نحوه درآمدزایی واتساپ به اشتراک گذاشتیم. امیدواریم بتوانید این موضوع را ببینید. همچنین شما می توانید از خدمات برتر فالوور مانند خرید ویو استوری و خرید لایک باکیفیت استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2]