اینستاگرام یکی از کاربردی ترین شبکه های اجتماعی به شمار می ‌رود که فعال کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام برای بسیاری از کاربران اهمیت دارد. فعال سازی نوتیفیکیشن های اینستاگرام کار پیچیده و دشواری نمی باشد. شما می توانید با بررسی کردن تنظیمات هر یک از اعلان ها نسبت به رفع مشکلات مربوط به عدم دریافت اعلان و همچنین اطلاع رسانی اقدام نمایید. برای هر یک از رخدادهایی که در حساب کاربری اینستاگرام تان رخ می‌ دهد باید بدانید که یک نوتیفیکیشن ارسال خواهد شد. هر یک از برنامه های اعلانات نوتیفیکیشن های مخصوص خودشان را دارند.

چرا باید اقدام به فعال کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام نمایید ؟

در برنامه اینستاگرام هر اقدامی که انجام می‌شود و مرتبط به حساب کاربری تان است به شما اعلام می گردد. به همین دلیل اعلان اینستاگرام یکی از روش‌ های اطلاع پیدا کردن از رویدادهایی به شمار می‌ رود که در اینستاگرام رخ می‌ دهد. به عنوان مثال دنبال کردن پیج و یا درخواست های تایید شده به وسیله طرف مقابل با فعال کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام به شما نمایش داده خواهد شد. ارسال پیام در دایرکت، تگ کردن افراد روی پست، لایک و کامنت پست اعلانی را برای شخص ارسال می نماید که در خصوص هر یک از آنها باید تنظیمات نوتیفیکیشن را بررسی کنید.

در صورتی که نوتیفیکیشن غیر فعال باشد شما قادر به شنیدن صدای اعلان اینستاگرام نخواهید بود. امروزه بسیاری از افرادی که اقدام به خرید فالوور اینستاگرام، خرید لایک با کیفیت و خرید ویو برای پست می نمایند برایشان مهم است که نوتیفیکیشن های کاربران فعال باشد. چرا که کاربران از خدمات و محصولات افراد از طریق فعال بودن نوتیفیکیشن ها اطلاع پیدا می کنند. برخی از روش های مربوط به فعال کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری برای خرید فالوور اینستاگرام، خرید لایک با کیفیت ،خرید ویو پست و فعال سازی نوتیفیکیشن ها داشته باشید.

فعالسازی نوتیفیکیشن اینستاگرام

روش ها و مراحل فعال کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام

اگر شما می‌ خواهید تمامی اعلان های اینستاگرام را دریافت کنید باید به بخش تنظیمات نوتیفیکیشن اینستاگرام مراجعه نمایید. مدیریت برخی از مهم ‌ترین موارد مانند مدیریت اعلان استوری اینستاگرام، تنظیمات نوتیفیکیشن دریافت کامنت، فعال سازی اعلان دایرکت اینستاگرام، بررسی اعلان های اجباری در اینستاگرام و غیره را مشاهده می نمایید. بسیاری از کاربران برایشان این پرسش به وجود می ‌آید که چرا برخی از اعلان های اینستاگرام نمایش داده نمی شوند. شما باید بدانید که برای فعال سازی نوتیفیکیشن اینستاگرام باید مراحلی را طی کنید که این مراحل عبارت هستند از :

  1. در ابتدا نیاز است که آخرین نسخه اپلیکیشن اینستاگرام را از اپ استور یا از گوگل پلی دانلود کرده و نصب نمایید.
  2. برای فعال کردن صدای پیام اینستاگرام باید در تب پروفایل شخصی خود از طریق لمس منویی که سه خطی می باشد وارد قسمت تنظیمات یا حساب کاربری اینستاگرام خود گردید.
  3. در پنجره ای که ظاهر می شود گزینه نوتیفیکیشن را باید انتخاب نمایید و از این طریق به بخش تنظیمات نوتیفیکیشن می روید و می توانید اعلان ها را مدیریت کنید.
  4. در مرحله بعدی اگر گزینه pause all فعال باشد می توانید آن را با کشیدن انگشت به سمت چپ یعنی به سمت غیرفعال بودن بکشید. دقت داشته باشید که این گزینه در حالت پیش فرض روی غیرفعال قرار می گیرد. اما در صورتی که پیش از آن شما دریافت اعلان ها را غیر فعال کرده باشید می توانید با استفاده از این گزینه به صورت مجدد اعلان اینستاگرام را دریافت کنید.
  5. بعد از غیر فعال سازی این گزینه هر یک از انواع نوتیفیکیشن هایی که به انتشار پست های اینستاگرام، استوری ها، پیامک در دایرکت و … می باشد را دریافت نمایید.

روش فعال کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام

گزینه های مربوط به تنظیمات نوتیفیکیشن

شما برای فعال کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام گزینه های زیادی را مشاهده می کنید که هر یک از این گزینه ها کاربردهای متفاوتی دارند. برای اینکه نوتیفیکیشن های اینستاگرام را فعال کنید و عملکرد بهتری از اینستاگرام دریافت نمایید باید به خوبی با گزینه های مربوط به فعال سازی نوتیفیکیشن های برنامه اینستاگرام آشنایی داشته باشید. برخی از مهم ‌ترین گزینه‌ هایی که در قسمت فعال سازی نوتیفیکیشن ها مشاهده می نمایید عبارت هستند از :

۱٫ Show Notifications

اولین گزینه ای که شما در لیست تنظیمات نوتیفیکیشن مشاهده می نمایید این گزینه است. در صورتی که این گزینه فعال باشد می توانید تنظیمات دیگر نوتیفیکیشن را شخصی سازی نمایید. اما اگر این گزینه غیر فعال باشد باید بدانید که تنظیمات دیگر برنامه در دسترس نخواهند بود.

۲٫ Show app icon badges

در صورتی که این گزینه فعال باشد اگر شما اعلانب را از اینستاگرام دریافت نمایید در قسمت آیکون اپلیکیشن علامتی را برای اطلاع رسانی مشاهده خواهید کرد. به طور معمول این علامت ها نشان دهنده تعداد کامنت، تعداد پیام دریافتی، تعداد لایک و غیره می باشد.

۳٫ Floating Notifications

در صورتی که این گزینه فعال باشد این امکان را به کاربر اینستاگرام می دهد که برنامه را به صورت پنجره شناور روی صفحه گوشی خود قرار دهد. این گزینه یکی از مهمترین گزینه هایی می باشد که به صورت پیش فرض روی حالت فعال قرار گرفته است.

آموزش نوتیفیکیشن اینستاگرام برتر فالوور

۴٫ Lock screen notifications

اگر این نمونه از آپشن نوتیفیکیشن اینستاگرام فعال باشد باید بدانید که نوتیفیکیشن های اینستاگرام در صفحه ای که قفل هستند قابلیت مشاهده دارند. البته در بخش دیگری از تنظیمات مربوط به نوتیفیکیشن اینستاگرام می توانید مشخص کنید که محتوای اعلان شده نمایش داده شود یا پنهان گردد.

۵٫ Allow sound

ارائه دادن مجوز به اینستاگرام برای پخش کردن صدای اعلان زمان دریافت کامنت، دایرکت ها و غیره در این گزینه قرار گرفته است. شما با فعال کردن این گزینه می توانید صدای اعلان را مجاز هر یک از رخدادهای مربوط به دایرکت، کامنت و غیره را متوجه شوید.

۶٫ Allow vibration

با فعال کردن این گزینه شما می توانید زمان دریافت نوتیفیکیشن اینستاگرام را از لرزش گوشی متوجه شوید. در صورتی که شما می ‌خواهید تمامی رخدادهای اینستاگرام از طریق ویبره اطلاع ‌رسانی شود این گزینه را می توانید فعال نمایید. برای فعال کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام این گزینه یکی از مهمترین گزینه هایی می باشد که برای در حالت سکوت قرار دادن نوتیفیکیشن‌ ها گزینه مناسبی به شمار می ‌رود.

همچنین بخوانید: ریلز اینستاگرام چیست؟

۷٫ Allow using LED light

برای اجازه دادن به برنامه اینستاگرام جهت استفاده از چراغ ال ای دی این گزینه را می توانید فعال کنید.

هر یک از تنظیماتی که در قسمت بالا بیان کردیم به عنوان تنظیمات کلی نوتیفیکیشن اینستاگرام شناخته می شوند که روی تمامی فعالیت های اینستاگرامی اعمال می گردند. با استفاده از دیگر تنظیمات شما می توانید اعلانات مربوط به هر یک از بخش های متنوع اینستاگرام را به صورت جداگانه تنظیم نمایید.

۸٫ Instagram Direct

هر یک از تنظیماتی که مربوط به پیام های دایرکت برنامه اینستاگرام می باشد روی این گزینه فعال سازی نوتیفیکیشن ها قرار گرفته است. شما برای فعال کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام می توانید در این گزینه درجه صدای اعلان و اهمیت را تنها برای پیام هایی که مربوط به دایرکت هستند تنظیم کنید. در صورتی که شما پیج اینستاگرام تان تبلیغاتی می باشد و می خواهید با کاربران خود از طریق دایرکت ارتباط برقرار نمایید باید بدانید که این گزینه را همیشه نیاز است فعال نمایید.

۹٫ Instagram Direct Requests

این گزینه یکی دیگر از گزینه های مربوط به نوتیفیکیشن های اینستاگرام می باشد که برای دایرکت و چت کردن نیاز است فعال شود. شما می توانید این گزینه را شخصی سازی نمایید. در واقع باید بدانید که این گزینه قابلیت شخصی سازی خواهد داشت و بسیاری از افراد برای اینکه پیج اینستاگرام خود را ایمن تر نمایند این گزینه را شخصی سازی خواهند کرد.

۱۰٫ Instagram Direct Video Chat

یکی دیگر از بخش های نوتیفیکیشن اینستاگرام که مخصوص تماس های ویدیویی می باشد این بخش است. با فعال کردن این گزینه می توانید تنظیمات مربوط به تماس های ویدیویی را کنترل و مدیریت کنید.

۱۱٫ First Posts and Stories

زمانی که یکی از فالوینگ های شما برای اولین بار در برنامه اینستاگرام پست یا استوری منتشر می‌ کند این نوتیفیکیشن به وسیله اینستاگرام برای شما ارسال می گردد. شما می توانید برای فعال ‌سازی و غیر فعال سازی این نوتیفیکیشن روی تنظیمات نوتیفیکیشن بروید و فعالسازی و غیر فعال سازی این گزینه را انجام دهید.

۱۲٫ Friends on Instagram

در صورتی که برنامه اینستاگرام تشخیص دهد که امکان دارد شما یکی از صاحبین اکانت های متنوع را بشناسید آن اکانت را به شما معرفی می کند. اگر تمایل داشته باشید می توانید آن اکانت را فالو کنید. این قسمت نوتیفیکیشن اینستاگرام را شما می توانید در تنظیمات معرفی دوستان در اینستاگرام مشاهده کنید.

منو اینستاگرام

جمع بندی

امروزه بسیاری از افراد به خوبی با تمامی گزینه هایی که مربوط به فعال کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام می باشد آشنا نیستند. بر همین اساس در این مطلب سعی کردیم آن دسته از گزینه های مهم نوتیفیکیشن اینستاگرام را معرفی کنیم تا شما بر اساس نوع کاربری اکانت خود هر یک از گزینه ها را فعال یا غیرفعال نمایید. توجه داشته باشید که انواع نوتیفیکیشن‌ های اینستاگرام کاربرد مشخص شده ای دارند و شما بر اساس درخواست هایی که از نوتیفیکیشن ها دارید می توانید هر یک از آنها را فعال یا غیرفعال نمایید. برای فعال سازی هر یک از نوتیفیکیشن ها باید نوع اکانت خود را که تبلیغاتی یا شخصی می باشد در نظر بگیرید. همچنین زمان خرید فالوور اینستاگرام، خرید لایک با کیفیت و خرید ویو پست باید به خوبی توضیحات نوتیفیکیشن ها نیز بررسی شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]