شما زمانی که از برنامه اینستاگرام استفاده می کنید باید به خوبی با تمامی قابلیت های اینستاگرام آشنایی داشته باشید. فعال کردن دارک مود اینستاگرام یکی از مهمترین اقداماتی می باشد که شما می ‌توانید برای صفحه نمایش تیره اینستاگرام در نظر بگیرید. شما با فعال کردن صفحه نمایش تیره از مزیت‌ های این صفحه نمایش بهره مند خواهید شد. شما بهتر است که زمان خرید فالوور خارجی اینستاگرام، خرید ویو پست، خرید ویو IGTV و … از برتر فالوور به خوبی با بیشتر قابلیت های اینستاگرام آشنایی داشته باشید.

بسیاری از افرادی که به حالت شب یا دارک‌ مود علاقه دارند می‌ توانند از این قابلیت استفاده کنند. بیش از اینکه شما اطلاعاتی در مورد حالت تاریک برنامه اینستاگرام داشته باشید باید این قابلیت را از نقاط متنوع مورد بررسی قرار دهید. دارک مود اینستاگرام قابلیت‌ های جدید برنامه اینستاگرام به شمار می رود. بسیاری از افراد زمینه سفید اینستاگرام را با استفاده از این قابلیت به زمینه تیره تبدیل می‌ کنند. رنگ تم اینستاگرام با فعال کردن دارک مود اینستاگرام به حالت تیره در می آید که این حالت به عنوان محافظت از چشم گزینه مناسبی می باشد.

مزیت فعال کردن دارک مود اینستاگرام

بسیاری از افرادی که به حالت تاریک و رنگ تیره علاقه دارند می توانند اینستاگرام را در گوشی اندروید و آیفون خود به حالت دارک مود در آورند. بسیاری از اپلیکیشن های گوگل که به وسیله موتورهای جستجو طراحی می‌ شوند دارای حالت تاریک هستند. اینستاگرام یکی از شرکت‌ های جدید می باشد که به حالت تیره پیوسته است.

به همین دلیل جدیدترین ابزار برنامه اینستاگرام برای کاربرانی که دارد صفحه نمایش تیره می باشد. برای چشم افرادی که مایل هستند شب‌ هنگام تلفن همراه خود را در دست بگیرند و در صفحات اینستاگرام بچرخند این صفحه مزیت زیادی دارد. علاوه بر این شما باید بدانید که حالت تاریک برنامه اینستاگرام در اندروید و اپل تضمین می‌ کند که برای کاهش دادن فشار چشم شما مجبور نیستید از روش‌ های آزاردهنده استفاده کنید. در گذشته بسیاری از کاربران مجبور بودند به موارد دیگری که صفحه را تیره می کرد اعتماد کنند.

برای خلاص شدن از رنگ های سفید که در پس زمینه قرار می گیرند می توانید این روش بی نظیر را انتخاب کنید. با فعال‌ سازی دارک مود اینستاگرام حالت تیره برنامه ها را مشاهده می‌کنید که همین ویژگی موجب می‌شود به چشمانتان فشار زیادی وارد نگردد. مراحلی که مربوط به فعال سازی حالت تیره اینستاگرام می باشد باید به صورت اصولی طی شود. برخی از مهم ‌ترین این مراحل را در ادامه توضیح می دهیم تا شما اطلاعات بیشتری در زمینه  فعال کردن دارک مود اینستاگرام به دست بیاورید.

مزیت فعال کردن دارک مود اینستاگرام

بخوانید: روش تغییر رمز در اینستاگرام

مراحل فعال کردن دارک مود اینستاگرام

برخی از مهمترین مراحل کلی که شما باید برای فعال کردن دارک مود اینستاگرام در نظر داشته باشید عبارت است از :

 1. ابتدا وارد برنامه اینستاگرام خود می شوید. بعد از این که درون پروفایل اینستاگرام قرار گرفتید روی آیکون سه خط که در قسمت بالا و سمت راست راست قرار گرفته است بزنید.
 2. پس از آن وارد ستینگ برنامه اینستاگرام خود شوید. اکنون باید صفحه را به قسمت پایین اسکرول نمایید و گزینه تم را انتخاب کنید.
 3. بعد از وارد شدن به بخش تم با دو گزینه مواجه می‌ شوید. یکی از گزینه ‌ها سفید و دیگری تیره می باشد.
 4. به طور پیش فرض برنامه اینستاگرام روی گزینه لایت یا همان روشن تنظیم شده است.
 5. برای تغییر دادن تم به حالت دارک شما می توانید گزینه دارک را انتخاب کنید.

به همین آسانی تم برنامه اینستاگرام شما تیره می شود.

نحوه فعال کردن دارک مود اینستاگرام در اپل و اندروید

اگر شما می ‌خواهید حالت دارک مود را در برنامه اینستاگرام راه اندازی نمایید باید اطمینان به دست بیاورید که نرم‌افزار اینستاگرام تان برای فعال کردن دارک مود اینستاگرام به روز باشد. در ضمن دقت داشته باشید که حالت دارک مود به صورت مجزا در تنظیمات اینستاگرام وجود نخواهد داشت. به همین دلیل برای فعال کردن حالت تیره در برنامه اینستاگرام باید این حالت را در کل گوشی خود فعال نمایید. حالت شب یا همان تیره در اینستاگرام برای گوشی های اندروید و آیفون باید طی مراحل مشخصی طی شود که این مراحل را معرفی می کنیم.

دارک مود در آیفون

۱٫ فعال سازی در آیفون

– شما در گوشی های آیفون پیش از اینکه به برنامه اینستاگرام خود مراجعه کنید باید به بخش تنظیمات گوشی بروید و بررسی کنید که آی او اس شما بالاتر از ۱۳ باشد.

– پس از آن روی جنرال بروید و سپس روی آپدیت بزنید. اکنون شما مشاهده می کنید که چه نسخه نرم‌ افزاری در گوشی تان قابلیت اجرا دارد.

– در صورت نیاز باید سیستم خود را به روز کنید، بعد از به روز رسانی کردن نرم‌ افزار اپل یک بار دیگر به قسمت ستینگ بروید تا حالت دارک مود را فعال نمایید.

–  باید روی گزینه Display and Brightness  ضربه بزنید و به جای گزینه لایت باید پس زمینه دارک را انتخاب کنید.

–  همچنین شما قادر خواهید بود که حالت اتوماتیک را فعال نمایید تا به صورت خودکار زمان غروب آفتاب صفحه به حالت تاریک در آید.

– زمان طلوع آفتاب رنگ صفحه به صورت پیش فرض تغییر پیدا کند. اکنون زمانی که برنامه اینستاگرام خود را باز می کنید.

–  این برنامه در تم جدید تاریک نمایش داده خواهد شد. اگر اینستاگرام شما در گوشی اپل هنوز نصب نشده است بهتر است که آن را به آخرین نسخه به روز رسانی برسانید.

– دقت داشته باشید که حالت تاریک اپل تمامی برنامه های شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

– شما نمی توانید این حالت را روی برنامه‌ های منتخب فعال یا غیر فعال نمایید.

– این مسئله به این معنا می باشد که بعد از فعال کردن حالت تیره این حالت را در تمامی برنامه ‌های دیگر مشاهده خواهید کرد.

۲٫ فعال سازی در اندروید

– مراحل راه اندازی کردن دارک مود در اندروید بسیار آسان می باشد. فعال کردن دارک مود اینستاگرام در گوشی های اندروید در کمترین بازه زمانی انجام می گردد.

–  دقت داشته باشید که شما برای فعال کردن حالت دارک مود در اینستاگرام باید نسخه اندروید تان بالاتر از ۱۰ باشد.

–  در صورت نیاز بهتر است که اندروید را بالا ببرید و به روز رسانی کنید.

– پس از آن به بخش تنظیمات مراجعه نمایید و گزینه دیسپلی را انتخاب کنید. در قسمت آخر باید روی گزینه‌ی Night Mode یا Dark Mode بزنید.

– برای استفاده کردن از حالت اتوماتیک در گوشی های اندروید باید گزینه Turn on as Scheduled را فعال نمایید.

–  با این گزینه شما می توانید ساعت های فعال و همچنین غیر فعال شدن حالت تیره را روی گوشی تان زمان بندی نمایید.

اکنون حالت دارک مود در گوشی شما و برنامه های دیگر مانند اینستاگرام اجرا می گردد. امکان دارد شما به نحوه حالت روح در اینستاگرام علاقه داشته باشید که بهتر است برای انتخاب کردن این حالت روش حالت روح اینستاگرام را دنبال نمایید.

دارک مود در اندروید

فعال کردن دارک مود اینستاگرام در اندرویدهای قدیمی

برای قابلیت دارک مود اینستاگرام شما به نسخه های اندروید ده بالا نیاز پیدا می کنید. اما اگر موبایل شما اندروید قدیمی است و می خواهید که حالت دارک را روی اینستاگرام فعال کنید و از تم مشکی متنفر می باشید و نمی‌توانید آن را غیر فعال نمایید بهتر از برنامه جانبی دارک‌ مود استفاده کنید. برای فعال کردن و یا غیر فعال کردن دارک ستاگرام شما می‌توانید اپلیکیشن دارک‌ مود را نصب کنید. این برنامه امکان فعال کردن حالت تاریک در نسخه های قدیمی را به شما ارائه می دهد. علاوه بر این شما برای فعال سازی حالت تیره با این برنامه نیازی به وارد کردن اطلاعات حساب کاربری اینستاگرام خود نخواهید داشت. به همین دلیل برای حفظ امنیت اکانت مراحل فعال کردن دارک مود اینستاگرام باید به ترتیب زیر طی شود.

 1. ابتدا اپلیکیشن دارک مود را از گوگل پلی باید دانلود نمایید، این برنامه را بعد از دانلود کردن نصب کنید.
 2. حالا برنامه دارک مود را که نصب کردید باز نمایید و گزینه نایت مود را روی آن انتخاب کنید.
 3. در صورت فعال کردن گزینه اتوماتیک شما می توانید به صورت خودکار حالت روز و شب را در گوشی خود زمان بندی کنید.
 4. اکنون اینستاگرام شما باز می شود تا حالت تیره آن را به خوبی مشاهده نمایید.
 5. با انتخاب کردن این گزینه حالت دارک مود در تمامی برنامه هایی که حالت شب را پشتیبانی می ‌کنند فعال می شود.
 6. اگر تم مشکی به صورت ناگهانی در اینستاگرام شما فعال شده و می خواهید آن را غیر فعال نمایید کافی است که برنامه را باز کنید و گزینه dey mod را انتخاب نمایید. با این اقدام اینستاگرام شما به راحتی به حالت عادی باز می ‌گردد.

اندروید قدیمی دارک مود

جمع بندی

امروزه بسیاری از افراد مایل هستند که قابلیت های متنوع اینستاگرام را بشناسند. دارک مود یکی از بهترین قابلیت های اینستاگرام می باشد که صفحه اینستاگرام با استفاده از این قابلیت تیره می ‌شود تا چشمان شما اذیت نگردد. شما برای فعال کردن دارک مود اینستاگرام باید به خوبی مراحل فعال سازی در گوشی های اپل و اندروید را بشناسید و سپس طی آن مراحل، صفحه گوشی خود را تیره کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]