رسانه های اجتماعی که روز به روز در حال توسعه هستند، فرصت های شغلی جدیدی را ایجاد می کنند. البته، فرصت‌های شغلی جدیدی که با افزایش نیازها ایجاد می‌شوند، می‌توانند به طور معمول با پیشرفت فناوری مورد استقبال قرار گیرند. با این حال، این مشاغل جدید مبتنی بر کانال های دیجیتال، بعد کاملاً جدیدی را از نظر ساعات کاری، فرصت های کاری و اخلاق کاری به بخش کسب و کار آورده است.

علاوه بر این، دستمزدی که در این گروه‌های حرفه‌ای به دست می‌آید، به خصوص اگر مربوط به محتوا (یوتیوب، تیک تاک) باشد، دائماً تغییر می‌کند. معتبرترین این کانال‌های دیجیتال، سرگرم‌کننده‌ترین کانال‌ها در تولید محتوا و «شما» گراترین کانال دیجیتالی که می‌توان شارژ کرد، یوتیوب است. دلیل برجسته شدن کانال های ویدیوی دیجیتال آنلاین یوتیوب حقوق یوتیوب، پرداخت یوتیوب به ازای هر بازدید و تنوع ایده های تولید محتوا است. بیایید دریابیم که یوتیوب و  چگونه کار می کند و درآمد یوتیوبرها چقدر است؟

 

نحوه ایجاد محتوای یوتیوب

یوتیوب یک کانال اشتراک گذاری ویدیو و رسانه اجتماعی آنلاین است که متعلق به گوگل است. این کانال رسانه اجتماعی دارای محتوای ویدیویی زیادی است، از ویدیوهای غذا گرفته تا ویدیوهای سخنرانی مدرسه، ویدیوهای DIY و آموزش بازی. علاوه بر این، می توانید این ویدیوها را در هر کجای دنیا و در هر زمان بدون حساب Google خود تماشا کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر می خواهید محتوا ایجاد کنید و از بازدیدهای یوتیوب خود درآمد کسب کنید، می توانید به سرعت آپلود ویدیوها را شروع کنید. یوتیوب جدیدترین روش کسب درآمد در قرن گذشته است.

برنامه شریک یوتیوب

مطالب یوتیوبرهای معروفی مانند جیک پل، لوگان پل، جفری استار باعث جذابیت بیشتر یوتیوب شده است. این نام‌ها که در فهرست پردرآمدترین یوتیوب‌ها قرار دارند، خانه‌های خود را در یوتیوب به اشتراک می‌گذارند، که باعث می‌شود مردم در مورد پولی که از طریق یوتیوب به دست می‌آورند سوال کنند. یوتیوب برای هر ۱۰۰۰ بازدید تقریباً ۱۰ دلار پرداخت می کند.

اگر همچنان به آپلود ویدیوها به طور منظم ادامه دهید و روندها را دنبال کنید، ممکن است بدون توجه به تعداد مشترکین خود، بازدیدهایی بیش از حد کافی دریافت کنید. در چنین حالتی، یوتیوب‌برهایی که بیش از ۱ میلیون بازدید دارند، می‌توانند ماهیانه بین ۵ تا ۱۰ هزار دلار درآمد کسب کنند. اگر میخواهید بدانید درآمد یوتیوبرها چقدر است تنها کاری که باید انجام دهید این است که فیلم خود را بدون توجه به دسته بندی فیلم برداری و به اشتراک بگذارید.

چقدر یوتیوب‌برها سود می‌کنند بسیاری از یوتیوب‌برها، با محتوا و موضوعات منحصربه‌فردشان، یوتیوب را رهبری می‌کنند. بسیاری از کاربران یوتیوب بسیار ثروتمند هستند. اما پردرآمدترین یوتیوبر، مشهورترین یوتیوبر و ثروتمندترین یوتیوبر کیست؟ درآمد بهترین یوتیوبرها چقدر است؟

جفری استار – ۱۵ میلیون دلار

دیوید دوبریک – ۱۵٫۵ میلیون دلار

بلیپی (استوین جان) – ۱۷ میلیون دلار

آناستازیا رادزینسکایا – ۱۸٫۵ میلیون دلار

پرستون آرسمنت – ۱۹ میلیون دلار

مارکیپلیر – ۱۹٫۵ میلیون دلار

رت و لینک – ۲۰ میلیون دلار

دود پرفکت – ۲۰ میلیون دلار

مستر بیست– ۲۴ میلیون دلار

رایان کاجی – ۲۹٫۵ میلیون دلار

 

چگونه از حساب یوتیوب خود کسب درآمد کنید

راه های زیادی برای کسب درآمد در یوتیوب وجود دارد. می توانید با برندها و تأثیرگذاران تعامل برقرار کنید. همچنین می توانید محصولاتی را که توسط برندهایی که به آنها وابسته هستید، به شما پیشنهاد داده و نقد کنید. می توانید به صورت زنده بروید و کمک های مالی جمع آوری کنید. هنگامی که به یک مخاطب خاص رسیدید، می توانید با شرکت در برنامه شریک یوتیوب شروع به کسب درآمد کنید. مراحل عضویت در YouTube Partner Program: وارد یوتیوب شوید.

در بالا سمت چپ، یوتیوب استودیو را برای نماد حساب انتخاب کنید. از منوی سمت چپ روی «کسب درآمد» کلیک کنید، روی «فعال کردن» کلیک کنید. اگر کانال شما استانداردها را رعایت نمی کند، دکمه ای می بینید که می گوید «وقتی واجد شرایط هستم به من اطلاع بده». برای پذیرش «شرایط برنامه شریک یوتیوب » و «خط‌مشی‌های کسب درآمد» می‌توانید با دنبال کردن مراحل نشان‌داده‌شده در صفحه به آن ملحق شوید. اکنون می توانید با محتوایی که از حساب یوتیوب خود تهیه می کنید درآمد کسب کنید. همچنین می توانید پس از ثبت نام در Google AdSense برای دریافت پرداخت ها، به راحتی پرداخت های خود را دریافت کنید. بنابراین، این برنامه شریک یوتیوب چیست؟ بیایید کاوش کنیم.

کسب درآمد از یوتیوب

بیشتر بخوانید:راه های محبوب کردن عکس های اینستاگرام

برنامه شریک یوتیوب چیست؟

YouTube Partner Program برنامه ای است که از محتوای ساخته شده توسط کاربران یوتیوب و تبلیغات ارائه شده توسط گوگل سود می برد. بنابراین، به نوعی یوتیوب برای تماشای و میزبانی تبلیغات خود در ویدیوهای خود به شما پول می دهد. روند برنامه وابسته به شرح زیر است: کانال شما با خط‌مشی‌ها و قوانین یوتیوب مطابقت دارد و اخطار دستورالعمل‌های انجمن مؤثری ندارد، داشتن حداقل ۱۰۰۰ مشترک و ۴۰۰۰ ساعت تماشای عمومی که در صورت خرید مشترک یوتیوب می‌توانید به آن دست پیدا کنید.

شرایط برنامه شریک یوتیوب ، ثبت نام برای Google AdSense (اگر قبلا AdSense دارید، می توانید حساب تایید شده خود را متصل کنید. می توانید هر تعداد کانال را که می خواهید به یک حساب AdSense متصل کنید)، تنها چیزی که باقی می ماند این است که منتظر بمانید تا کانال شما مورد بررسی قرار گیرد. پس از پذیرش شرایط برنامه شریک یوتیوب و اتصال یک حساب AdSense، کانال شما به طور خودکار برای بررسی رتبه بندی می شود، کاربر پذیرفته شده باید اسناد درخواستی را تکمیل کند.

سپس شریک ناشر ویدیوهایی را که یوتیوب می‌خواهد برای تبلیغات خود ارزیابی کند، انتخاب می‌کند. یوتیوب تبلیغات را در داخل و در کنار این ویدیوها می فروشد و درآمد آن ها را هر ماه به حساب Google AdSense شریک منتقل می کند. در این مورد، مهمترین عاملی که باید در نظر گرفت مناسب بودن محتوا و جذابیت آن برای اطمینان از قابل مشاهده بودن آن است.

 

چگونه می توانید در یوتیوب درآمد بیشتری کسب کنید؟

اشاره کردیم که سازندگان رسانه‌های اجتماعی، بخشی از برنامه شریک یوتیوب ، می‌توانند از ویدیوهای خود با تبلیغات قرار داده شده توسط Google کسب درآمد کنند و آن را جذب کرده و با AdSense خرج کنند. با این حال، سازندگان (یوتیوبرها) در یوتیوب می‌توانند از راه‌های مختلف، از حمایت مالی گرفته تا فروش محصولات، کسب درآمد کنند. اما درآمد حاصل از تبلیغات گوگل بخش بزرگی از درآمد بسیاری از ستاره های یوتیوب را تشکیل می دهد.

از طرف دیگر، یوتیوب‌برهای برتر پولی، درآمد خود را با پرداخت یوتیوب و پرداخت به ازای هر بازدید دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، جیمی دونالدسون، یکی از پردرآمدترین یوتیوبرها با ۲۰۰ میلیون دلار، “پردرآمدترین یوتیوبر” نامیده می شود زیرا او ویدیوهای هیجان انگیز زیادی را منتشر می کند. این ویدیوها در مدت زمان بسیار کوتاهی بسیار تماشا می شوند.

ایجاد محتوای یوتیوبتوصیه ما برای کسانی که می خواهند از یوتیوب کسب درآمد کنند. این است که شما دائماً ویدیوهای با کیفیت را با محتوایی بارگذاری می کنید که برای مردم جالب است و آنها را خواهند یافت. اگر ویدیوهای خود را در کانال های رسانه های اجتماعی شخصی خود نیز تبلیغ کنید، تماشای آنها برای شما سریعتر خواهد بود. شما باید مانند یک برند محتوا ایجاد کنید، تأیید کنید و تعداد مشترکان خود را روز به روز افزایش دهید. اگر می خواهید یکی از پربیننده ترین یوتیوبرها یا یکی از پردرآمدترین یوتیوبرها باشید، خیلی بیشتر از شانس نیاز دارید. به عنوان مثال، شما باید بر دسته بندی ها و علایق فعلی که داشبورد را تکان می دهند تسلط داشته باشید. اینها مواردی هستند که ویروسی می شوند:

گیمینگ

دستور پخت

ویدیوهای خنده دار

اخبار و مجله افراد مشهور

ورزش

چگونه…

متاورس

بیت کوین

NFT

نتیجه گیری در مورد اینکه درآمد یوتیوبرها چقدر است؟

در این مقاله سعی کردیم پاسخ دهیم. “برنامه یوتیوب چگونه کار می کند؟”، “چگونه می توانم در یوتیوب کسب درآمد کنم؟” “بازاریابی وابسته یوتیوب چیست؟” “چگونه حامیان یوتیوب را پیدا کنیم؟” و “چگونه تولید محتوا در یوتیوب کار می کند؟” سوالات امیدواریم توانسته باشیم نکاتی را به شما ارائه دهیم که بتواند به شما کمک کند و حرفه شما را در یوتیوب بهبود بخشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]