کامنت ها عناصر مهم هر نمایه یوتیوب هستند. آنها اغلب به عنوان مکان‌هایی دیده می‌شوند که در آن نظرات و نگرش‌های فیلتر نشده فراوانی وجود دارد که الگوریتم یوتیوب برای رتبه‌بندی ویدیوهای شما تجزیه و تحلیل می‌کند.در این مقاله، همه چیزهایی را که باید در مورد بستن کردن کامنت ها در یوتیوب بدانید و آنچه باید قبل از انجام این کار در کامنت ها بگیرید، به شما خواهیم گفت.

به علاوه، ما شما را از طریق یک راهنمای سریع در مورد مدیریت کامنت ها در دستگاه‌های مختلف، حتی زمانی که چت زنده شما روشن است، راهنمایی می‌کنیم.یوتیوب حذف کامنت ها نامناسب، نامربوط و توهین‌آمیز را آسان‌تر کرده است تا بتوانید زمان خود را صرف تعامل با افرادی کنید که بیشترین اهمیت را دارند. اما اگر اصلاً نمی خواهید با کامنت ها سر و کار داشته باشید و از کامنت های نامناسب کاملاً اجتناب کنید، می توانید به سادگی آن ها را بستن کنید.

بستن کامنت ها در یوتیوب

کامنت ها یوتیوب به اندازه ویدیوها سرگرم کننده است. بینندگان این فرصت را دارند که کامنت ها خود را در این فضای تعاملی به اشتراک بگذارند. اما همه کامنت ها مهربانانه و مثبت نیستند. گاهی اوقات ممکن است کامنت ها بی ادبانه یوتیوب را دریافت کنید یا در بخش کامنت ها موارد نامناسب وجود داشته باشد.

نحوه بستن کامنت ها در یوتیوب

اگر بخش کامنت ها یوتیوب شما توسط ارسال‌کنندگان هرزنامه که تمایل به تبلیغ خدمات خود را دارند، تسخیر شود، پیامی را که می‌خواهید به مخاطبان خود منتقل کنید کاهش می‌دهد و همچنین کیفیت ویدیوهای یوتیوب شما را مختل می‌کند.

یوتیوب در حال حاضر برخی از ویژگی‌های کنترل خودکار هرزنامه را دارد، اما آنها کاملاً قابل اعتماد نیستند. برخی از کاربران و کامنت ها هرزنامه یوتیوب آنها در مورد ویدیوی شما همچنان ممکن است از بین بروند. در چنین سناریوهایی، بستن کردن کامنت ها در یوتیوب یک گزینه مطلوب است. این در نهایت آسیبی که چنین افراد نامطلوب و مخالفی می توانند به شما و انجمن یوتیوب شما وارد کنند را به حداقل می رساند.

غیرفعال کردن کامنت های یوتیوب برای ویدیوهای خاص

مرحله شماره ۱: از طریق مرورگر خود به یوتیوب دسترسی داشته باشید. وارد حساب کاربری خود شوید. روی عکس نمایه خود ضربه بزنید و به یوتیوب استودیو بروید.

مرحله شماره ۲: قسمت Content را در منوی سمت چپ پیدا کنید. اکنون می‌توانید ویدیو(هایی) را که می‌خواهید گزینه‌های نظردهی را برای آن تغییر دهید، انتخاب کنید. موس را روی ویدیوی مورد کامنت ها قرار دهید و نماد مداد شکل (جزئیات) را انتخاب کنید.

مرحله شماره ۳: بخش Audience را پیدا کنید. نه، برای کودکان ساخته نشده است را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه Show More واقع در زیر کلیک کنید.

مرحله شماره ۴: Comments and ratings و سپس Comment visibility را انتخاب کنید. در آن تب، Disable comments را انتخاب کنید.

مرحله شماره ۵: اکنون باید انتخاب خود را تأیید کنید. برای انجام این کار، روی ذخیره در گوشه سمت راست بالای دسکتاپ کلیک کنید. اگر می‌خواهید نظرات را در برنامه تلفن همراه یوتیوب نیز غیرفعال کنید، بخش زیر را بخوانید.

بیشتر بخوانید:ساوند کلاود چیست؟

نحوه بستن کردن کامنت ها در لایو یوتیوب

مگر اینکه هنگام میزبانی یک پخش زنده، مخاطبان خود را به خوبی بشناسید، این احتمال وجود دارد که برخی از کاربران موارد تصادفی را پست کنند که ممکن است نامربوط یا حتی مشکل ساز باشد. برای جلوگیری از این اتفاق، گاهی اوقات بهتر است جعبه چت را بستن کنید. به این ترتیب، هیچ مشکلی برای مقابله با آن نخواهید داشت و مطمئن شوید که تمرکز همه به جای کامنت ها ، روی خود ویدیو است.

بستن کامنت ها در لایو یوتیوب

حتی در طول رویداد یا پخش جریانی زنده، همچنان می‌توانید چت زنده خود را در هر زمانی روشن یا بستن کنید. در اینجا نحوه انجام این کار قبل از چت زنده آمده است:

«اتاق کنترل زنده» را باز کنید.

به «Stream and Webcam» بروید و در گوشه سمت راست بالا، روی «Edit» کلیک کنید.

روی «چت زنده» و «فعال کردن چت زنده» کلیک کنید.

اگر پخش زنده شما روشن است و ناگهان تصمیم گرفتید چت زنده خود را بستن کنید، یوتیوب به شما امکان می دهد پیام ها را حذف کنید، کاربران را در مهلت زمانی قرار دهید یا کاربران مشکل دار و پیام های آنها را از کانال خود پنهان کنید. شما می توانید این کار را با نگه داشتن Alt روی صفحه کلید خود انجام دهید تا چت را متوقف کنید و پیام های خاصی را نشان دهید.

همچنین راهی برای مخفی کردن بیننده ای وجود دارد که احساس می کنید در چت زنده شما مانع می شود یا بیش از حد مورد توجه قرار می گیرد. در اینجا نحوه انجام این کار با استفاده از یوتیوب استودیو آورده شده است:

یوتیوب استودیو را باز کنید

روی “تنظیمات” کلیک کنید و “Community” را پیدا کنید.

به «فیلترهای خودکار» بروید، و در آن تب، «کاربران پنهان» را پیدا خواهید کرد، جایی که می‌توانید نام هرکسی را که می‌خواهید پنهان کنید تایپ کنید.

اگر می خواهید شخصی را باز کنید، باید روی “X” در کنار نام او کلیک کنید.

سپس روی «ذخیره» کلیک کنید.

در ادامه میتوانید با خرید فالوور خارجی و خرید لایک IGTV در اینستاگرام محبوبیت بیشتری کسب کنید.

چگونه کامنت ها را در کانال یوتیوب خود غیرفعال کنیم؟

مرحله ۱: به استودیوی سازندگان یوتیوب خود بروید و “تنظیمات” را از سمت چپ پانل داشبورد انتخاب کنید.

مرحله ۲: از کادر تنظیمات که ظاهر می‌شود، روی «کانال» کلیک کنید. سپس “تنظیمات پیشرفته” را از بالای کادر انتخاب کنید.

مرحله ۳: از بخش “مخاطبان”، “نه، این کانال را به عنوان ساخته نشده برای کودکان تنظیم کنید” را انتخاب کنید. من هرگز محتوایی را آپلود نمی‌کنم که برای بچه‌ها ساخته شده باشد.» “Upload defaults” را از پنل سمت چپ انتخاب کنید، سپس “Advanced settings” را از بالا انتخاب کنید.

مرحله ۴: به بخش “کامنت ها ” بروید، روی منوی کشویی کلیک کنید و “بستن کامنت ها ” را انتخاب کنید. برای اعمال تغییرات ایجاد شده روی “ذخیره” از گوشه سمت راست پایین کلیک کنید.

توجه: در مرحله ۳، اگر «بله، این کانال را به عنوان ساخته شده برای کودکان تنظیم کنید» را انتخاب کنید. من همیشه محتوایی را آپلود می‌کنم که برای بچه‌ها ساخته شده است.»، شما نمی‌توانید ادامه دهید زیرا نمایان بودن نظر به طور خودکار روی «بستن کردن کامنت ها » در بخش «پیش‌فرض‌های آپلود» تنظیم می‌شود و نمی‌توانید آن را تغییر دهید.

حذف کامنت های یوتیوب با تغییر تنظیمات یا مسدود کردن کانال‌ها در یوتیوب ممکن است کافی نباشد

همچنین ممکن است بخواهید از شر برخی از کامنت ها مزاحم که قبلاً در کانال خود گذاشته شده خلاص شوید. برای انجام این کار، باید نوعی جستجوی کامنت ها برای یوتیوب انجام دهید. به این ترتیب چیزها را مرتب خواهید کرد، به خصوص اگر کانال شما از قبل به خوبی تثبیت شده باشد و کامنت ها زیادی دریافت کرده باشد. کامنت ها یوتیوب را جستجو کنید. برای شروع جستجوی کامنت ها خاص، ابتدا باید به استودیوی سازندگان یوتیوب خود بروید. کامنت ها را در منوی سمت چپ انتخاب کنید. گزینه‌های تاریخچه کامنت ها یوتیوب را اصلاح کنید.

چگونگی بستن کامنت ها در یوتیوب

فیلتری وجود دارد که به شما امکان می‌دهد کامنت ها یوتیوب مطابق با درخواست خود را پیدا کنید. کافیست روی آیکون اختصاصی (سه خط افقی) کلیک کنید. حالا Search را انتخاب کنید. با جستجوی کلمه کلیدی به کامنت ها خاص برسید. در کادری که با عنوان Search for مشخص شده است، کلمات مرتبط با جستجوی خود را تایپ کنید. پس از اتمام کار، روی Apply کلیک کنید. این باعث می شود نظرات یوتیوب را که حاوی عبارات جستجوی شما هستند مشاهده کنید.

کامنت ها را حذف کنید اکنون که جستجوی کامنت ها یوتیوب خود را کامل کرده اید، دقیقاً می دانید چه چیزی را حذف کنید. به ویدیو(های) هدف بروید. بخش کامنت ها را اسکرول کنید و نظر(هایی) را که می خواهید حذف کنید پیدا کنید. در سمت راست آن/آنها، روی سه نقطه عمودی کلیک کنید. سپس Remove را انتخاب کنید.

آیا باید کامنت ها را در یوتیوب غیرفعال کنید؟

 

وقتی از یوتیوب‌برهای باتجربه می‌پرسید، آن‌ها نسبت به این موضوع کاملاً کامنت ها دارند زیرا هیچ پاسخ قطعی برای این سؤال وجود ندارد.

از یک طرف، کامنت ها روشی فوق العاده برای ارتباط با مخاطبان و دریافت بازخورد فوری در مورد آنچه ایجاد می کنید است. وقتی مردم بدانند که می‌توانند آشکارا با شما ارتباط برقرار کنند، شما را دنبال می‌کنند، دکمه اشتراک را بیشتر فشار می‌دهند و در نهایت احساس می‌کنند بیشتر به محتوای شما متصل هستند. این امر به ویژه زمانی مهم است که شما تازه شروع به ساختن انجمن آنلاین خود کرده‌اید و به تعداد بازدیدکنندگان بیشتری نیاز دارید.

با این حال، اگر به هر کسی اجازه دهید در نمایه شما نظر بگذارد، پس از مدتی، متوجه ربات‌ها یا افرادی می‌شوید که محتوای شما را دوست ندارند، و آنها مصمم هستند که آن را زیر هر ویدیو بنویسند یا در چت زنده شما ذکر کنند. . البته، همیشه کسی وجود دارد که کامنت ها بدی داشته باشد. به همین دلیل است که یوتیوب چندین راه را برای مدیریت کامنت ها ، مانند حذف و گزارش نظرات و پنهان کردن کاربران از کانال شما، ایجاد کرده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]