امروزه کاربران زیادی هستند که پیج های اینستاگرامی شان دچار هک شدن می ‌شود. به همین دلیل شما باید به خوبی روش ‌هایی که مربوط به افزایش امنیت اینستاگرام می باشد را بشناسید. در این صورت می‌توانید از پیج اینستاگرام خود مراقبت نمایید. پیش از اینکه خرید بازدید پست اینستاگرام، خرید ویو IGTV و خرید کامنت ایرانی اینستاگرام را انجام دهید باید به خوبی در مورد روش هایی که مربوط به امنیت پیج اینستاگرام می باشد اطلاعات بیشتری به دست آورید. برتر فالوور امنیت پیج شما را با در نظر گرفتن برخی از نکات فراهم می کند.

جالب است به خوبی بدانید پیج هایی که فالوور های زیادی دارند به طور معمول از امنیت زیادی برخوردار هستند. به همین دلیل هکرها بیشتر آن دسته از پیج هایی که فالوور های شان کم است را مورد هدف قرار می‌ دهند. علاوه بر حمله هکرها باید بدانید که خطرهای زیادی مانند دیسیبل شدن و فراموشی اطلاعات موجب به خطر افتادن امنیت پیج اینستاگرام شما می شود. شما برای اینکه بتوانید از پیج اینستاگرام خود مراقبت نمایید باید چندین نکته ساده را در نظر بگیرید. تامین امنیت پیج اینستاگرام شما را با چندین نکته ساده فراهم می کنیم. برخی از مهم ترین نکاتی که مربوط به افزایش امنیت اینستاگرام می باشد را در ادامه معرفی می کنیم تا شما آگاهی بیشتری در این زمینه به دست بیاورید.

نکاتی در مورد افزایش امنیت اینستاگرام

برخی از نکات و روش های بسیار مهمی که موجب افزایش امنیت اینستاگرام شما می شود عبارت است از :

۱٫ ثبت کردن ایمیل در پروفایل

یکی از مهمترین اقداماتی که شما پس از ساخت اکانت در اینستاگرام باید در نظر داشته باشید ثبت کردن ایمیل می باشد. با اینکه بسیاری از افراد بدون ایمیل اینستاگرام خود را فعال می‌ کنند اما داشتن یک ایمیل معتبر کمک می کند که امنیت پپج خود را افزایش دهید. در برخی از مواقعی که پسورد اینستاگرام تان را فراموش می کنید می توانید با یک ایمیل معتبر بازگردانی پیج تان را به صورت تضمینی انجام دهید. در برخی از مواقع هک شدن پیج با استفاده از ایمیل برطرف می شود.

۲٫ تنظیم کردن شماره تلفن در اکانت

داشتن یک شماره تلفن معتبر در پیج اینستاگرام برای افزایش امنیت اینستاگرام اهمیت زیادی دارد. در برخی از مواقعی که شما به ایمیل خود دسترسی ندارید و یا ارسال کردن ایمیل از طرف اینستاگرام برای شما با مشکل مواجه می شود باید بدانید که ارسال اس ام اس یکی از بهترین روش های حل مشکل به شمار می‌ رود. تنظیم کردن شماره تلفن می‌ تواند در زمان فراموشی رمز عبور به شما کمک کند. اگر تمایل دارید که امنیت پیج خود را به صورت قابل توجهی افزایش دهید باید شماره تلفن خودتان را وارد کنید.

۳٫ انتخاب کردن پسورد قوی

یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید برای افزایش امنیت اینستاگرام خود به کار ببرید استفاده از پسورد قوی و غیر قابل پیش بینی می باشد. به همین دلیل باید برای تنظیم کردن رمز عبور اینستاگرام خود از اعداد و حروف غیرقابل پیش‌بینی استفاده نمایید. به کار بردن حروفی مانند تاریخ تولد، کد ملی و شماره موبایل گزینه مناسبی برای پسورد اینستاگرام نمی ‌باشد. این نکته را فراموش نکنید که با تغییر دادن رمز عبور خود به صورت دوره ای می توانید اطمینان بیشتری جهت جلوگیری کردن از هک شدن پیج داشته باشید. برای تغییر دادن رمز عبور اینستاگرام روش های متنوعی وجود دارد که هر یک از این روش ها را بر اساس نیازی که دارید می توانید به کار بگیرید.

افزایش امنیت پسورد اینستاگرام

بخوانید: آموزش تغییر ایمیل در اینستاگرام

۴٫ اتصال اینستاگرام به فیسبوک

یکی از دیگر مورد هایی که برای بالا بردن سطح امنیت اینستاگرام به شما توصیه می کنیم اتصال حساب اینستاگرام تان به فیس بوک می باشد. زمان فراموشی پسورد و هک شدن اکانت می توانید دو برنامه اجتماعی را به یکدیگر وصل کنید تا رمز یکی از آنها را به دست بیاورید. در صورتی که اکانت فیسبوک تان را به اینستاگرام وصل کنید می توانید بدون استفاده از رمز عبور و نام کاربری وارد پیج خود شوید. برای این کار نیاز است که ابتدا یک حساب فیسبوک بسازید و پس از آن از طریق تنظیمات اینستاگرام آن را به حساب اینستاگرام خود لینک دهید.

۵٫ فعال کردن تایید دو مرحله ای

قابلیت تایید دو مرحله ای یکی دیگر از روش های افزایش امنیت اینستاگرام می باشد. در صورت فعال سازی این قابلیت اینستاگرام اگر فرد دیگری یوزرنیم و پسورد شما را داشته باشد نمی تواند وارد پیج اینستاگرام شما شود. آموزش فعال کردن تایید دو مرحله ای اینستاگرام را اگر دریافت کنید می توانید از این قابلیت نهایت بهره برداری را دریافت نمایید.

۶٫ بررسی دوره ای لاگین اکتیویتی

از طریق این بخش شما می توانید هر یک از دستگاه ‌هایی که روی اکانت شما لاگین هستند را شناسایی نمایید. در صورتی که دستگاه‌ های ناشناسی در این بخش وجود دارند می ‌توانید آنها را از اکانت اینستاگرام خود بیرون کنید. جهت دسترسی پیدا کردن به این بخش باید از تنظیمات اینستاگرام وارد بخش سکیوریتی شوید و روی گزینه مورد نظر کلیک نمایید. در صفحه ای که باز می شود می توانید لیست تمامی دستگاه‌ های لاگین شده با حساب کاربری خود را مشاهده کنید. در این صفحه می توانید گزینه لاگ اوت را بزنید تا آنها از پیج اینستاگرام شما بیرون بروند.

بررسی دوره ای اکسس دیتا

۷٫ بررسی دوره ای اکسس دیتا

در این قسمت شما می توانید اطلاعات زیادی در مورد اکانت اینستاگرام خود به دست بیاورید. از جمله اطلاعاتی که در این قسمت وجود دارد مربوط به تغییرات پسورد پیج اینستاگرام، تغییرات ایمیل پیج اینستاگرام، تعداد و زمان خروج و ورود از اینستاگرام، تغییرات شماره موبایل، تغییرات بیو اینستاگرام و غیره می باشد که می توانید مشاهده کنید. در صورتی که به بررسی کردن این بخش با مورد مشکوکی مواجه شوید باید از طریق قسمت مورد نظر آن دسته از دستگاه‌ هایی که لاگین شده‌ اند را چک کنید تا اطمینان خاطر پیدا نمایید که فرد دیگری به حساب شما لاگین نشده باشد.

برای دسترسی پیدا کردن به این بخش باید مراحل مشخص شده ای را اجرا نمایید. ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید، سپس بر روی آیکون عکس پروفایل کلیک نمایید تا وارد صفحه پروفایل تان گردید. روی آیکون سه خط که در قسمت راست صفحه وجود دارد کلیک کنید. سپس گزینه سکیوریتی را انتخاب نمایید و بخش مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید.

۸٫ بررسی دوره ای اپ و وبسایت

یکی دیگر از روش ‌های مربوط به افزایش امنیت اینستاگرام این روش می باشد. شما در این بخش می توانید سایت ها و برنامه هایی که به اکانت شما دسترسی دارند را به خوبی مشاهده کنید. همچنین در صورت تمایل قادر خواهید بود که از طریق همین بخش دسترسی آنها را به طور کامل قطع نمایید. برای دسترسی پیدا کردن به این بخش باید از روش های متفاوتی استفاده کنید. ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام خود شوید و سپس روی آیکون سه نقطه که در قسمت راست صفحه وجود دارد کلیک نمایید و وارد بخش مورد نظر گردید. در این صفحه می توانید لیست تمامی سایت ها و برنامه هایی که به اکانت شما دسترسی پیدا کرده اند را مشاهده نمایید.

۹٫ کلیک نکردن روی لینک های ناشناس

جهت افزایش امنیت اینستاگرام خود باید نکات زیادی را در نظر داشته باشید. یکی از این نکات این است که لینک های ناشناس را به هیچ وجه قبول نکنید چرا که آنها قابل اعتماد نیستند. برخی از لینک ها برای هک کردن پیج طراحی می شوند. در صورتی که شما روی آنها کلیک کنید امکان دارد مجوز دسترسی پیدا کردن به اطلاعات اکانت تان را به فرستنده لینک ارائه دهید.

پرایوت-کردن-اکانت-اینستاگرام

۱۰٫ پرایوت کردن اکانت اینستاگرام

یکی دیگر از مواردی که شما می توانید برای ارتقای امنیت اینستاگرام خود در نظر بگیرید خصوصی کردن حساب کاربری تان می باشد. در این صورت تنها آن دسته از افرادی می‌ توانند محتوای پیدا شما را مشاهده کنند که از شما اجازه گرفته اند. جهت پرایوت کردن اکانت اینستاگرام شما باید به بخش تنظیمات اینستاگرام مراجعه کنید و سپس اکانت خود را خصوصی نمایید. بسیاری از اینفلوئنسر هایی که کسب و کار خود را از طریق اینستاگرام دنبال می کنند پیج خود را خصوصی می نمایند.

۱۱٫ قرار دادن تگ ها در حالت دسترسی

بدون شک شما با قابلیت تگ کردن در اینستاگرام آشنایی دارید. برای اینکه بتوانید تگ های پیج خودتان را با کنترل بیشتری مورد بررسی قرار دهید باید تمامی آنها را در حالت دستی بگذارید. برای این کار نیاز است وارد بخش عکس های تگ شده پیج اینستاگرام خود شوید. روی گزینه ادیت بزنید و سپس در صفحه باز شده گزینه فعالیت و دسترسی را انتخاب کنید.

جمع بندی

امروزه بسیاری از افراد از برنامه اینستاگرام استفاده می‌ کنند. به همین دلیل باید به خوبی با روش ‌هایی که مربوط به افزایش امنیت اینستاگرام می ‌باشد آشنایی داشته باشند. اگر شما امنیت پیج اینستاگرام خود را فراهم نکنید توسط بسیاری از هکرهایی که در این زمینه فعالیت می کنند پیج اینستاگرام تان هک می شود. با در نظر گرفتن برخی از نکاتی که در این متن بیان کردیم شما می توانید کنترل بیشتری روی پیج اینستاگرام خود داشته باشید تا هکرهای پیج شما را هک نکنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]