یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام آرشیو کردن پست اینستاگرام می باشد. در این قابلیت کاربران قادر خواهند بود به جای حذف کردن پست های ارسالی خودشان برای آرشیو کردن و یا مخفی نمودن آنها وارد عمل گردند. آموزش مربوط به آرشیو کردن پست ها باید به صورت اصولی و در مراحل مشخص شده باشد. بسیاری از افرادی که اقدام به خرید لایک ارزان اینستاگرام، خرید کامنت اینستاگرام، خرید ویو پست اینستاگرام و … از برتر فالوور می نمایند باید به خوبی با این قابلیت آشنا باشند. در واقع شما بهتر است بدانید که اگر این قابلیت را نشناسید نمی توانید از پیج اینستاگرام خود نهایت کاربری را دریافت کنید.

شاید برای شما این اتفاق بیفتد که بعد از ارسال کردن پست اینستاگرام برای حذف کردن آن تردید نمایید. حذف کردن پست های اینستاگرام بر اساس دلایل متنوع انجام می ‌شود. بسیاری از کاربران به دلیل عدم دریافت لایک مناسب و کامنت های کافی اقدام به حذف کردن پست های خود می نمایند. اما باید بدانید این روش تنها راه حل موجود نمی باشد. اینستاگرام قابلیتی را ارائه داده که به موجب آن می توانید پست های مورد نظر خود را آرشیو کنید.

اهمیت آرشیو کردن پست اینستاگرام

آرشیو کردن پست اینستاگرام موجب می‌گردد که بسیاری از کاربران قادر به مشاهده پست نباشند. اما شما هر زمانی که مایل باشید می توانید در اکانت خود به آرشیو پست های خود دسترسی داشته باشید. قابلیت جدیدی که معرفی کردیم منجر می گردد که پست های مورد نظر شما در اینستاگرام مخفی شود. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که هر یک از قابلیت های اینستاگرام را باید یاد بگیرید تا بتوانید از این برنامه اجتماعی نهایت استفاده را نمایید.

هر یک از پست هایی که شما در اینستاگرام می گذارید شاید لایک زیادی دریافت نکنند. به همین دلیل با آرشیو کردن پست ها درون اینستاگرام می توانید پست های خود را بهبود ببخشید تا کامنت ها و لایک های بیشتری را دریافت نمایند. آموزش مربوط به آرشیو کردن هر یک از انواع پست های اینستاگرام را در ادامه معرفی می کنیم تا شما بتوانید از این قابلیت اینستاگرام استفاده کنید.

مراحل آرشیو کردن پست اینستاگرام

مراحل آرشیو کردن

هر یک از مراحل آرشیو کردن پست اینستاگرام اگر به درستی طی شود می توانید در کمترین بازه زمانی پست های خود را آرشیو نمایید. مراحلی که شما باید برای آرشیو کردن پست طی کنید عبارت است از :

 1. در ابتدا باید برنامه اینستاگرام خود را در گوشی یا کامپیوتر تان باز نمایید.
 2. سپس به بخش پروفایل خود بروید. در این بخش قادر خواهید بود که لیست پست های خود و اطلاعات دیگر مانند تعداد فالووینگ ها، فالوور ها و غیره را مشاهده نمایید.
 3. پست مدنظرتان که می خواهید آرشیو و مخفی شود را انتخاب نمایید.
 4. آیکون سه نقطه در قسمت بالای سمت راست پست وجود دارد که آن آیکون را باید بزنید.
 5. در پنجره باز شده گزینه آرشیو را انتخاب کنید. بر همین اساس شما می توانید پست خود را آرشیو نمایید.

دقت داشته باشید که قابلیت مخفی کردن و آرشیو نمودن پست درون اینستاگرام به طور گسترده هنوز ارائه نشده است. به همین دلیل بسیاری از افراد در برخی از مناطق نمی‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. البته برنامه اینستاگرام قابلیت های متنوع خود را به روز رسانی می کند و برای تمامی افراد فراهم می سازد.

بخوانید: روش پاک کردن اکانت اینستاگرام

 آرشیو کردن پست اینستاگرام و مشاهده لیست پست های آرشیو شده

بعد از اینکه شما هر یک از انواع پست های مورد نظر خود را آرشیو کردید می‌ توانید هر زمانی که تمایل داشتید لیست پست های آرشیو شده تان را به راحتی مشاهده نمایید. برای مشاهده کردن پست های آرشیو شده آیکون جدید که شبیه تایمر می باشد و در قسمت راست صفحه پروفایل وجود دارد را باید لمس کنید. مراحل دقیق مربوط به مشاهده کردن پست های آرشیو شده عبارت است از :

 1. در ابتدا برنامه اینستاگرام خود را باز می کنید و به قسمت پروفایل برنامه اینستاگرام مراجعه می‌ نمایید.
 2. آیکونی که نماد تایمر دارد را در گوشه سمت راست و قسمت بالای صفحه می توانید مشاهده نمایید، آن را باید لمس کنید.

به همین راحتی می توانید آن دسته از پست های آرشیو شده خود را که پنهان کرده اید، مشاهده نمایید. دقت داشته باشید که این قابلیت اینستاگرام هنوز برای بسیاری از افراد فراهم نشده است. با این وجود بسیاری از افراد هستند که از این قابلیت می توانند استفاده کنند.

مزیت های آرشیو

مزیت های آرشیو کردن پست اینستاگرام

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که هر یک از قابلیت های اینستاگرام مزی های زیادی دارد. در صورتی که انواع مزیت های قابلیت های اینستاگرام را بشناسید می توانید از آنها نهایت کاربری را دریافت کنید. برخی از مزیت های آرشیو پست اینستاگرام عبارت است از :

 1. با استفاده از آرشیو شما قادر خواهید بود که به صورت متداوم پست های خود را آرشیو کرده و دوباره آنها را پست کنید. این قابلیت به آن دسته از افرادی که در اینستاگرام فعالیت گسترده ‌ای دارند کمک می ‌کند.
 2. دوباره پست کردن هر یک از پست های درون آرشیو پست به جای قبلی خود باز خواهد گشت. در واقع تاریخ آن ثابت است.
 3. هر یک از کامنت ها، لایک ها و آنالیزهای روی پست شما در آرشیو قابلیت مشاهده دارد. شما با پست دوباره هر یک از آنها می توانید تمامی آنالیزهای روی پوست را مشاهده کنید در واقع باید بدانید که لایک ها و کامنت انتهای پست های آرشیو شده باقی می ماند و از بین نمی رود.

به طور کلی یکی از مهمترین مزیت های آرشیو کردن پست ها در اینستاگرام که می توانیم نام ببریم برای کسب و کارهای متنوع می‌ باشد. در ادامه توضیحات بیشتری را در مورد این موضوع ارائه می‌ دهیم.

فواید آرشیو کردن پست

آرشیو کردن پست اینستاگرام چه کمکی به کسب و کارها می کند ؟

اگر شما دارای یک اکانت شخصی هستید پاسخگویی به این پرسش که آرشیو اینستاگرام به چه دردتان می خورد بسیار آسان تر خواهد بود. به طور مثال زمانی که شما می‌ خواهید عکس دوست سابق تان را پنهان کنید یا زمانی که اکانت خود را پابلیک می ‌نمایید و نمی‌ خواهید عکس های خصوصی تان مشاهده شود می توانید از این قابلیت اینستاگرام استفاده نمایید. اینستاگرام دلایل زیادی برای طراحی کردن این قابلیت داشت. یکی از دلایل طراحی کردن این قابلیت درخواست کاربران بود. ولی اینستاگرام به دلیل اینکه پروفایل هر فرد بیانگر هویت او است این قابلیت را طراحی کرد. با آرشیو کردن پست ها افراد به راحتی می ‌توانند اکانت خود را تغییر دهند و شکل متفاوتی به آن ببخشند.

آرشیو کردن پست ها کمی پیچیده تر از آرشیو کردن استوری می باشد. در واقع شما برای تقویت کردن برندینگ خود می توانید از این قابلیت استفاده کنید تا کسب و کار خودتان را بهبود ببخشید. برند شما از نظر تصویری باید زبان ثابت به دست بیاورد یعنی رنگ های اصلی و المان های برند شما با گذر زمان نباید تغییر کند تا به راحتی معرفی شود و شناخته گردد. با آرشیو کردن پست اینستاگرام روند پیشرفت خودتان را می توانید مشاهده نمایید. البته بسیاری از کاربران ترجیح خواهند داد که آن روند را مشاهده کنند و این تصمیم به افرادی بستگی دارد که می‌خواهند پست خود را آرشیو کنند.

برخی از قابلیت های آرشیو پست در اینستاگرام برای کسب و کار عبارت است از :

 1. شما قادر خواهید بود که موقتاً پست هایی که ناهماهنگ و متفاوت هستند را از آرشیو خود پاک کنید و در مناسبت ها و اعیاد متنوع آنها را دوباره رونمایی نمایید. به طور مثال در پاییز رنگ های زرد و نارنجی به عنوان رنگ غالب شناخته می شوند که شما می توانید محصولات خود را با این رنگ‌ ها هماهنگ نمایید.
 2. برای بسیاری از افراد پیش آمده است که پست های اینستاگرامی شان در زمان مناسب به دست مخاطبان نمی‌ رسد. مخاطب امکان دارد که پست مورد نظر را مشاهده نکند. در این صورت با استفاده کردن از آرشیو اطلاعات پست حفظ می گردد و هر یک از افراد به اشتباه نمی ‌افتند.
 3. مهمترین استفاده کردن از آرشیو در جهت حقوقی می باشد. امکان دارد که شما به اشتباه گروه خاصی را درون اینستاگرام به سخره بگیرد و به همین دلیل کامنت های مخالف برای شما سرازیر گردد. به همین دلیل می‌توانید با مشاهده این اشتباه آن پست را آرشیو کرده و پیام عذرخواهی برای کاربران خود ارسال کنید.
 4. تولید محتوا به هیچ عنوان کار آسانی نمی باشد. در بسیاری از مواقع امکان دارد که محتوای زیادی درون اینستاگرام نداشته باشید. به همین دلیل دوباره پست کردن انواع پست های اینستاگرام مشکلی ندارد. اگر چندین بار یک پست را از آرشیو خارج سازید و رنگ و طرح متفاوتی به آن ببخشید، جذابیت پیج تان افزایش پیدا می ‌کند.

جمع بندی

همانطور که متوجه شدید در این مقاله تمامی مراحل مربوط به آرشیو کردن پست اینستاگرام را توضیح دادیم. شما اگر به خوبی این مراحل را جهت آرشیو کردن پست طی کنید می توانید به کسب و کار خود رونق ببخشید. توجه داشته باشید که این قابلیت اینستاگرام برای برخی از افراد هنوز هم مورد استفاده قرار نگرفته است، ولی اینستاگرام به زودی این قابلیت را به روز رسانی می کند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]